Fireflies pro Matyho

naše heslo je, že MÁŠ-LI V SOBĚ SVĚTLO, MŮŽEŠ ZÁŘIT a Světlušky mají světla na rozdávání.
Proto jsme se stali Světluškami pro Matyho a chceme mu svítit na jeho cestu.
Věříme, že ani vám není Maty lhostejný a podpoříte ho. 

Jednou z možností je, poslat mu peníze na jeho transparentní účet.

číslo transparentního účtu:
115-817 582 0277 / 0100

Matyho příběh

Matěj Šebelík  3.3.2015 – nebo také Maty, Matýsek, Šebelíček… kluk s nádherným úsměvem a rozzářenýma očima. Kluk s obrovskou vůlí do života, s chutí se rozběhnout nebo alespoň udělat svůj první samostatný krok.

Přesto příchod Matýska na tento svět neprovázel úsměv, ale naopak obavy a strach o život. Maty se narodil v 6.měsíci těhotenství. Jeho příchod na svět nebyl jednoduchý a boj o život maličkého miminka, které vážilo 1200g, byl ještě těžší. A tak si své první tři měsíce neužíval v náručí maminky a kruhu rodiny, ale na Neonatologickém oddělení v Plzni. Jen díky nim je Matýsek tady, mezi námi. Maminka, tatínek, celá rodina žili v obavách, co bude dál. Jaký život bude Maty mít, jak to vše zvládnou.

Diagnóza zněla DMO spastická triparéza a středně těžká men. retardace

Každá maminka se těší na to, jak z miminka roste batole, na první zoubky, na první slovo a na první krok. Každý tatínek v tom svém klukovi si chce naplnit nesplněné sny… u rodičů Matýska to platí dvojnásob. Život jim to neusnadnil, ale každý pokus o slovo, každý úsměv a každá radost v očích Matýska je pro ně několikanásobně větší odměnou. A nejen pro ně.
I pro Vítka, který je pro Matýska tím VELKÝM  bráchou. Jako správní bráchové se umí poškádlit, vymyslet i rošťárny, ale pořád je na Vítkovi vidět ta neskutečná empatie, jaká jen v šestiletém klukovi může být. Jak moc se snaží svému malému bráškovi pomoc. A třeba i jemu jednou zazáří oči radostí a štěstím, až se malému Matymu povede ho předběhnout. 

Matýsek je šikovný, společenský, usměvavý raubíř jen mu to moc nejde s pohybem, sedí, dostane se do vysokého kleku a po poslední terapii v Centru Hájek se začal stavět na nožičky, dál mu to zatím nejde, ale je na něm vidět ta obrovská chuť bojovat. Dvakrát ročně jezdí s maminkou do lázní v Teplicích, kde se mu líbí a dobře spolupracuje. Doma jezdí dvakrát týdně na hippoterapii, RHB dle Vojty, plavání a ergoterapii.

Bohužel pojišťovna hradí jen minimum těchto aktivit, a tak rodina hledá každou možnost příspěvků, pomoci a vstřícnosti.

Proto je skvělé, že se najdou lidé, kteří mají chuť pomáhat. Jako SDH Hostouň, kteří moc pomáhají, a díky nim má Matýsek transparentní účet, kam lze zaslat příspěvek na jeho léčbu.

Pojďme a udělejme krok pro Matýska,
aby ten jeho krok do života byl alespoň o trochu lehčí.

číslo transparentního účtu:
115-817 582 0277 / 0100

Nepřihlášený